naprawa palników gazowych

Pilnowanie szkolnych pieców grzewczych

W szkołach korzysta się z różnego rodzaju ogrzewania. To, jaki system grzewczy zamontowany jest w szkole w dużej mierze zależy od tego, ile lat liczy sobie budynek szkolny. Dlatego w szkołach wciąż pracują osoby odpowiedzialne za palenia w piecu. Dzieje się tak wówczas, gdy w danej szkole zamontowane jest ogrzewanie węglowe. Poza tym niektóre szkoły korzystają z miejskich sieci ciepłowniczych. Wówczas dyrektorzy szkół nie muszą martwić się o to, że trzeba palić w piecu w okresie zimowym. Wystarczy dobrze sprawdzić grzejniki i odkręcić je przed zimą, żeby w szkolnych pomieszczeniach panowała dobra temperatura. Oczywiście w klasach nie musi być przesadnie ciepło, ponieważ dzieci z zasady do szkoły ubierają się nieco ciepłej.

Kocioł centralnego ogrzewania opalany gazem

naprawa palników gazowych

Kocioł centralnego ogrzewania opalany węglem

Kocioł węglowy centralnego ogrzewania jest również kłopotliwy w eksploatacji (ze względu na charakter materiału), ale posiada możliwość instalacji pewnych system/ów automatyki. Dodatkową zaletą jest możliwość pracy ciągłej oraz kumulacja energii w zbiorniku wodnym (który może posiadać alternatywną metodę podgrzewania ? np. elektryczną). System ten łatwo można przystosować do nowoczesnych metod opalania materiałami niewęglowymi. Kocioł centralnego ogrzewania instaluje się w kotłowni.

Wady i zalety:

trudny w sterowaniu (kocioł tradycyjny)
konieczność wykonania instalacji CO (kocioł centralny),
konieczność stałego nadzoru człowieka,
bardzo kłopotliwy nośnik energii.

Kocioł centralnego ogrzewania opalany gazem

Od kotła węglowego różni go znacząco charakter opału, co pozwala w większym stopniu dokonać automatyzacji procesu spalania.

Wady i zalety:

konieczność wykonania instalacji CO,
łatwość sterowania,
czyste spaliny,
czysta kotłownia,
wysoka sprawność energetyczna (kotły kondensacyjne),
możliwa współpraca z systemem solarnym (spadek zużycia gazu),
wyższe koszty eksploatacji.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ogrzewanie

Wykorzystywanie nagrzewnic powietrza

Różnego rodzaju nagrzewnice powietrza mogą być wykorzystywane w domach i praktycznie wszystkich innych budynkach mieszkalnych oraz budynkach użyteczności publicznej. Służą one do ogrzewania tych pomieszczeń, mogą także być używane w celu docieplania pomieszczeń, w których istnieje centralne ogrzewanie. Dlatego nagrzewnice stawiane są w różnych miejscach pomieszczeń, zarówno na podłogach, jak i na sufitach. Wszystko zależy od tego, jakie miejsca na nagrzewnice zostaną wybrane przez osoby zajmujące się ich montażem. One także będą zajmować się obsługiwaniem nagrzewnic powietrza. Wspomniane nagrzewnice mogą być elektryczne, gazowe lub olejowe. Ich wybór zależy więc tylko od pomysłowości osób po nie sięgających.

Dodane: 22-05-2019 09:10